پشتیبانی

menuordersearch
ad.arooskoo.ir

راهنمای بازی مافیا (مافیای عروسکو)؛ هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!

۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سه شنبه
(13)
(0)
راهنمای بازی مافیا (مافیای عروسکو)؛ هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!
راهنمای بازی مافیا (مافیای عروسکو)؛ هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!

وب سایت عروسکو به عنوان بهترین سایت راهنمای عروسی و خانواده فارسی و مرجع رتبه بندی برندهای عروسی کشور اقدام به تولید برنامه ای با موضوع بازی مافیا کرده است. در این برنامه که با عنوان مافیای عروسکو شناخته میشود، بازی معروف مافیا با قوانین و مقررات (ابداعی) بازی مافیا روسی است.. اولین دوره از بازی مافیا عروسکو با کارگردانی آقای محمد تامینی در بهمن ماه 1399 فیلمبرداری خواهد شد که همه صاحبین مشاغل می‌توانند در آن به عنوان شرکت کننده حضور داشته باشند.

 

قوانین و مقررات بازی مافیا

بازی مافیا دارای فرمت های مختلفی است، در مافیای عروسکو 12 نفر به عنوان بازیکن حضور دارند، یک نفر به عنوان گرداننده و یک نفر به عنوان پدر در بازی مافیای عروسکو حضور خواهند داشت. 12 کارت برای 12 نفر بازیکن طراحی شده است که هریک از کارت ها حامل یک نقش است، بعد از شروع بازی گرداننده کارت ها را به طور تصادفی بین 12 نفر بازیکن تقسیم می‌کند. در نهایت 4 نفر به عنوان مافیا و 8 نفر به عنوان شهروند در بازی خواهیم داشت. بازی در دو فاز روز و شب انجام خواهد شد در طی روز همه نقش شهروند را بازی می‌کنند و با اتهام زنی نسبت به هم، سعی دارند تا 4 نفر مافیای بازی را پیدا کنند اما در طی شب مافیاهای بازی در حالی که همه نقش ها در خواب (چشمان بسته) به سر می‌برند، شروع به تیر اندازی و کشتن شهروندان می‌کنند، شهروندانی که شاید برای مافیا در طول روز دردسر ساز خواهند شد! همچنین در شب بعضی از نقش های شهروندان (که در ادامه گفته می‌شود) به صورت انفرادی بیدار شده و هر کدام طبق نقشی که دارند کاری انجام می‌دهند که در ادامه به بررسی. توضیح هر یک از این نقش ها می‌پردازیم.

 

نقش گرداننده؛

گرداننده یا GOD در بازی مهمترین نقش را ایفا خواهد کرد. گرداننده هرگز از بازی حذف نمی‌شود، گرداننده بر همه امور بازی احاطه دارد و قدرتی کامل در اختیارش است. او می‌تواند در هر لحظه و بدون هیچ دلیلی هر شخصی را جریمه، ساکت یا اخراج کند، نظر گرداننده و تصمیمات او در بازی بسیار مهم است. گرداننده سعی می‌کند تا نظم و انضباط در بازی را جاری گرداند.

 

پدر؛

پدر یا Father در بازی مافیای عروسکو یک ابداع است. پدر در بازی مافیا، نقشی مرموز خواهد داشت. هیچ کس نمی‌داند او چه کاری قرار است انجام دهد، ممکن است در هر لحظه از بازی، کنترل را در دست بگیرد و از گرداننده چیزی بخواهد که هیچ کس نمی‌داند آن درخواست، چیست، نقش پدر تاثیر مستقیمی در جریمه، سکوت یا حذف بازیکنان خواهد داشت و بجز گرداننده هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!!!

 

نقش های مافیا؛

نکته مهم: افراد مافیا همدیگر را می‌شناسند و در شب با مشارکت همدیگر اقدام می‌کنند.

 

پدر خوانده

پدر خوانده همان رئیس مافیا است و اوست که در نهایت تصمیم می‌گیرد چه کسی در شب کشته شود و گرداننده بازی اسلحه را به دست او خواهد داد. استعلام پدر خوانده توسط کارآگاه شهروندان منفی اعلام می‌شود.

 

پدرخوانده بازی مافیای عروسکو

 

دکتر لکتر

دکتر لکتر یا همان دکتر مافیا که در طی بازی می‌تواند یکبار خودش را نجات دهد و سایر اعضای مافیا را هر چند بار که بخواهد می‌تواند نجات دهد، با حذف پدرخوانده از بازی دکتر لکتر جانشین او می‌شود و گرداننده اسلحه را به دست او می‌دهد.

 

دکتر لکتر در بازی مافیای عروسکو

 

مافیاهای ساده

دو نفر از اعضای مافیا به عنوان مافیای ساده شناخته می‌شوند و کار اصلی آنها انحراف اذهان شهروندان از اعضای مافیا است اگر در بازی پدر خوانده و دکتر لکتر حذف شوند اسلحه به دست یکی از این دونفر خواهد افتاد.

 

کارت مافیای ساده در بازی مافیا

 

نقش های شهروندان؛

نکته مهم: شهروندان هیچ یک از نقش های بازی از جمله افراد مافیا یا شهروندان را نمی‌شناسند و می‌بایست با آزمون و خطا و بطور انفرادی تصمیمات خود را اتخاذ کنند. شهروندان باید تلاش کنند تا مافیا را طی بازی (از طریق اتهام زنی) شناسایی نمایند.

 

کارآگاه

کارآگاه در طی بازی و در هر شب می‌تواند استعلام یک نفر را از گرداننده بگیرد. اگر استعلام مافیا را بگیرد، گرداننده به او لایک نشان می‌دهد ولی اگر شهروندان را استعلام کند گرداننده به او دیس لایک (لایک برعکس) نشان می‌دهد. نکته: استعلام پدرخوانده مافیا همیشه دیس لایک است.

 

کارآگاه در بازی مافیای عروسکو

 

دکتر

دکتر شهروندان در طی هر شب می‌تواند یک نفر را نجات دهد، خودش را نیز می‌تواند یکبار نجات دهد.

 

دکتر شهروندان در بازی مافیا عروسکو

 

شهردار

می تواند یک دور در طول بازی رای گیری دوم را ملغی کند یا رای خروج مستقیم به شخصی بدهد.

 

شهردار در بازی مافیای عروسکو

 

روانپزشک

دو شب در طول بازی می‌تواند یک نفر را ساکت کند، فرد ساکت شده در روز بعد نمی‌تواند صحبت کند ولی می‌تواند در رای گیری شرکت نماید.

 

روانپزشک در بازی مافیای عروسکو

 

حرفه ای

حرفه ای در طول شب و با اراده خود می‌تواند به شخصی شلیک کند، اگر به مافیا شلیک کند مافیا از بازی حذف می‌شود و اگر به شهروندان شلیک کند خود حرفه ای از بازی حذف می‌شود.

 

حرفه ای در بازی مافیای عروسکو

 

جان سخت

جان سخت با شلیک اول مافیا نمی‌میرد. همچنین جان سخت می‌تواند 2 بار از گرداننده بازی استعلام کل بازی را بگیرد. بعد از استعلام، گرداننده نقش های افرادی را که از بازی خارج شده اند اعلام می‌کند.

 

جان سخت در بازی مافیای عروسکو

 

شهروندان ساده

دو نفر از 12 نفر به عنوان شهروندان ساده می‌باشند که مشارکت آنها در بازی، پیدا کردن مافیا و شرکت در رای گیری ها است و آنها در شب کاری نمی‌کنند.

 

شهروند ساده در بازی مافیای عروسکو

 

 

رای گیری و اخراج بازیکن

در پایان هر روز و بعد از صحبت کردن هر یک از بازیکن ها، در نهایت یک نفر با اکثریت آرا از بازی خارج می‌شود. دو دور رای گیری اتفاق می‌افتد در رای گیری اول افرادی که اکثریت آرا را دارند به دفاعیه می‌روند و هر کدام به مدت 30 ثانیه از خود دفاع می‌کنند. بعد از این چشم ها بسته می‌شود و رای گیری مرحله ی دوم انجام می‌شود که بازیکنی که بیشترین رای را بیاورد از بازی خارج می‌شود. بازیکن اخراجی در طی رای گیری (بر عکس بازیکن هایی که کشته می‌شوند) دارای یک وصیت هستند.

 

وصیت بازیکن ها

بازیکن اخراجی در طی رای گیری (بر عکس بازیکن هایی که کشته می‌شوند) دارای یک وصیت هستند. وصیت یا حرکت آخر به این صورت است که بازیکن قبل از خروج کامل از بازی یک کارت را (از کارتهایی که گرداننده می‌آورد) انتخاب می‌کند، هر کارت دارای یک حرکت است.

 

کارت های وصیت یا حرکت آخر

 

- مسیر سبز: بازیکنی که این کارت را در دست داشته باشد می‌بایست این کارت را جلوی بازیکنی که در بازی حضور دارد بگذارد و با این کار بازیکنی که این کارت را می‌گیرد در دور بعد رای گیری و به هیچ عنوان به دفاعیه نخواهد رفت.

 

- فرش قرمز: بازیکن در حال ترک بازی با قرار دادن این کارت در جلوی یک بازیکن، آن بازیکن را در دور بعد رای گیری و تحت هر شرایطی به دفاعیه می‌فرستد.

 

- ذهن زیبا: بازیکن در حال ترک بازی می‌تواند با در دست داشتن این کارت یک نقش از بازیکنان (نقش هایی که در روند بازی اعلام نشده یا مستقیما نمی‌داند) حدس بزند و اگر بتواند درست حدس بزند در بازی خواهد ماند.

 

- بی خوابی: امشب کسی نمی‌خوابد، زد و خوردی رخ نمی‌دهد و کسی کشته نمی‌شود.

 

- دروغ سیزده: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت یک دروغ مرتبط به بازی می‌گوید و پس از تایید دروغ توسط گرداننده از بازی خارج می‌شود.

 

- شلیک نهایی: بازیکن اخراجی در کنار گرداننده می‌ایستد و آن شب به جای مافیا تیر اندازی می‌کند. در آن شب مافیا تیر نخواهد داشت.

 

نکات مهم:

-پیروزی مافیا زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد مافیا بازی با تعداد شهروندان برابر شود. (مثلا 3 به 3= پیروزی مافیا) پس همیشه تعداد شهروندان باید از مافیا بیشتر باشد و در انتخاب هایشان برای خروج از بازی باید نهایت دقت را داشته باشند.

- پیروزی شهروندان زمانی اتفاق می‌افتد که هیچ مافیایی در بازی حضور نداشته باشد و مافیا توسط رای گیری یا توسط حرفه ای از بازی خارج شده باشند.

- هرگونه تقلب یا اطلاق نقش (یعنی در صحبت ها نقش ها به زبان بیاید، گفتن مافیا یا شهروند اشکالی ندارد) باعث می‌شود تا بازیکن توسط گرداننده از بازی KICK یا اخراج شود.

- در دور دوم رای گیری هر بازیکن برای رای دادن تنها یک انتخاب خواهد داشت و در صورت عدم رعایت این موضوع توسط گرداننده جریمه می‌شود.

- مهمترین نکته در بازی مافیا این است که در هنگام شب هیچ یک از نقش ها نباید صحبتی بکنند یا صدایی درآورند یا چشمشان را بدون اجازه گرداننده باز نمایند، شب با دستور گرداننده آغاز شده و با دستور گرداننده تمام می‌شود.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می‌توانید در بخش نظرات همین پست، سئوال خود را مطرح بفرمایید و در همینجا پاسخ بگیرید!

 

لینک ثبت نام در بازی مافیا

aparatlinkedintwiterfacebookyouinstagramtelegram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

5 نظر
امین
دوشنبه بیست و نهم شهریور ۰۰
پاسخ
()
(1)
امین
ايا در شب..پدرخوانده .با تير حرفه ايي از بازي خارج ميشود يا نه
پاسخ مدیر سایت
بله در صورتی که دکتر لکتر، پدر خوانده را نجات ندهد با تیر حرفه ای حذف می‌شود.
پاسخ مدیر سایت
سارا
جمعه سوم بهمن ۹۹
پاسخ
()
(0)
سارا
سلام گفته شده ,4 نفر مافيا هستن ,پدر خوانده, مافيا ساده, دکتر لکتر. چهارمي کي ميشه ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام دوست عزیز، دو نفر مافیای ساده، یک دکتر لکتر و یک پدر خوانده
پاسخ مدیر سایت
الهام بذرافشان
سه شنبه سی ام دی ۹۹
پاسخ
(1)
()
الهام بذرافشان
چطور مي تونم ثبت نام کنم
پاسخ مدیر سایت
لینک ثبت نام در انتهای مطلب درج شده است
پاسخ مدیر سایت
رسولی
سه شنبه سی ام دی ۹۹
پاسخ
(1)
()
رسولی
جالب بود ممنون
آغاز تبلیغات در عروسکو چگونه است؟ اگر قصد این را دارید که به دنیای متفاوت و مدرن سایت عروسکو وارد شوید، می‌بایست اشتراک های تبلیغاتی خریداری کنید، بقیه محصولات شامل پکیج های خدماتی ویژه بازاریابی دیجیتال عروسی است و ارتباطی با تبلیغات شما در عروسکو ندارد. چه تفاوتی در تبلیغات عروسکو وجود دارد؟ وب سایت عروسکو، تنها یک سایت معمولی برای درج اگهی نیست. حمایت از شما از زمان خرید اشتراک های تبلیغاتی و درج آگهی آغاز می‌شود و تا پایان ادامه خواهد داشت. سایت عروسکو در رسانه های خبری کشور با عنوان اولین و بزرگترین پرچم دار برند سازی در کشور معرفی شده است. چرا سایت عروسکو متفاوت عمل می‌کند؟ یک تاجر باهوش در اوضاع بد بازار به اوج موفقیت و سرمایه خواهد رسید، به همین سبب سایت عروسکو با استفاده از تکنیک های مدرن بازاریابی عصبی و نقطه ای، پرچم برند شما را برافراشته کرده و در مدت کوتاهی درآمد هایتان را چند برابر می‌کنیم. منظور از اشتراک تبلیغاتی چیست؟ اشتراک تبلیغاتی در سایت عروسکو مزایای زیادی دارد. شما با خرید اشتراک به یک پکیج کامل تبلیغاتی دسترسی خواهید داشت بعبارتی دیگر اشتراک ها شامل: درج تبلیغات و ایجاد صفحه اختصاصی در سایت، تبلیغات در اینستاگرام عروسکو، تبلیغات در تلگرام عروسکو، تبلیغات در رسانه ها، ارسال انبوه لینک، بازاریابی نقطه ای، ارتقاء در جداول رتبه بندی و ... می‌شود. چگونه می‌توانم از موفقیت خود با عروسکو مطمئن شوم؟ سایت عروسکو در همین ابتدای راه نمونه های زیادی را برای اثبات ادعای خود دارد و توانسته است در مدت کوتاهی برندهای معتبری را در حوزه سالن زیبایی، آتلیه عکاسی، مزون لباس و... به وجود آورد و با حمایت های خود روز به روز به تعداد آنها می‌افزاید...و شما هم با نگاهی اجمالی در سایت و اینستاگرام عروسکو براحتی می‌توانید از نوع و کیفیت فعالیت های سایت و سبک مدرن برندسازی تیم ما مطمئن شوید. تبلیغات گسترده توسط عروسکو چگونه انجام می‌شود؟ با خرید اشتراک های تبلیغاتی در سایت عروسکو علاوه بر انتشار گسترده آن در رسانه های مختلف، تبلیغات شما در 4 سایت معتبر عروسی دیگر نیز درج خواهد شد، بدین وسیله از پرداخت هزینه بابت تبلیغات در سایت های دیگر بی نیاز می‌شوید.
دفتر مرکزی
تهران، تهران پارس

مرکز تماس عروسکو

02128428630
02128428631
02128421624
آخرین اخبار
آموزش ساخت ویدیو تبلیغاتی حرفه ای برای همه + نکات کلیدی

آموزش ساخت ویدیو تبلیغاتی حرفه ای برای همه + نکات کلیدی

مهم ترین نکات ساخت ویدیو تبلیغاتی به ترتیت عبارتند از: شفافیت در پیام، صداقت در کلام، بالا بودن کیفیت صدا...
راهنمای بازی مافیا (مافیای عروسکو)؛ هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!

راهنمای بازی مافیا (مافیای عروسکو)؛ هیچ کس صدای پدر را نخواهد شنید!

بای مافیای عروسکو برگرفته از بازی مشهور و کلاسیک روسی مافیا است.
راهنمای مشاغل عروسی برای داشتن تبلیغات اینترنتی با بازدهی بالا

راهنمای مشاغل عروسی برای داشتن تبلیغات اینترنتی با بازدهی بالا

برای شروع تبلیغات اینترنتی چه کار بایست کرد و چه گام هایی باید برداریم، برای ورود به دنیای تبلیغات اینترنتی از کجا شروع کنیم؟
تبلیغات اصولی و صحیح در اینستاگرام - راهنمای مشاغل عروسی برای راه اندازی پیج

تبلیغات اصولی و صحیح در اینستاگرام - راهنمای مشاغل عروسی برای راه اندازی پیج

دستیابی به بازار عروسی در اینستاگرام، تبلیغات اصولی و پست گذاری های صحیح در اینستاگرام
نصب اپلیکیشن عروسکو

نصب اپلیکیشن عروسکو

کاربران می‌توانند با مراجعه به منوها یا از طریق همین پست نسبت به دانلود اپلیکیشن عروسکو اقدام کنند
چگونه در دنیای تبلیغات اینترنتی موفق شویم؟

چگونه در دنیای تبلیغات اینترنتی موفق شویم؟

این یک سئوال پر تکرار است که در این روزهای سر سخت اقتصادی ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ به این ابهام ما گام های اصولی ورود به دنیای تبلیغات و شبکه های مجازی را به ترتیب و گام به گام در زیر شرح داده ایم.
مهمترین اقدام بعد از طراحی سایت، سئو سایت است. سئو سایت چیست؟

مهمترین اقدام بعد از طراحی سایت، سئو سایت است. سئو سایت چیست؟

مفهوم سئو سایت به کلیه اقدامات و استراتژی هایی که منجر به افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌گردد، اتلاق می‌شود.
چگونه در بحران اقتصادی موفق باشیم؟

چگونه در بحران اقتصادی موفق باشیم؟

اوضاع بد اقتصادی، بیکاری و رکود و تورم، از کابوس‌های هر کارآفرینی است. شرایط اقتصادی همیشه بر وقف مراد نیست و اوج و فرودهایی دارد. چه بسیار کسب و کارهایی که با نوسانات نرخ ارز و یا سقوط بورس به خاک سیاه نشسته اند.
در پربازدیدترین اینستاگرام مشاغل خدمات مجالس عروسی تبلیغ کنید!

در پربازدیدترین اینستاگرام مشاغل خدمات مجالس عروسی تبلیغ کنید!

اینستاگرام وب سایت عروسکو تنها پیج رسمی و معتبر مشاغل خدمات عروسی در سراسر کشور است
روش برخورد صحیح با مشتری ناراضی ! - رازهای موفقیت کسب و کار

روش برخورد صحیح با مشتری ناراضی ! - رازهای موفقیت کسب و کار

در این مفاله می‌خوانیم که چطور با مشتری ناراضی، عصبانی و سخت‌گیر برخورد کنیم. با نکات و تکنیک‌هایی آشنا می‌شویم که به آرام شدن موقعیت کمک می‌کنند و در نهایت منجر به رضایت و خشنودی مشتری می‌شوند.
دلایل مهم کاهش درآمدهای مشاغل عروسی

دلایل مهم کاهش درآمدهای مشاغل عروسی

دلایل عمده کاهش درآمدهای مشاغل عروسی چیست و چرا با وجود کم نشدن مراسم ها مشتریانتان ریزش کرده اند
انواع بازاریابی مدرن در تبلیغات عروسی کدام است؟

انواع بازاریابی مدرن در تبلیغات عروسی کدام است؟

با سبک های جدید بازاریابی در تبلیغات عروسی بیشتر آشنا شوید و تجارت خود را محک بزنید
نام دامنه خوب چه ویژگی هایی دارد

نام دامنه خوب چه ویژگی هایی دارد

اگر برای سایتتون دنبال نام دامنه هستید این مقاله در انتخاب یک نام مناسب به شما کمک خواهد کرد.
اسپانسری تبلیغات عروسی در وب سایت عروسکو

اسپانسری تبلیغات عروسی در وب سایت عروسکو

اگر تاکنون به فکر توسعه کسب و کار نبوده اید و به حداقل ها راضی شده اید ما به توصیه می‌کنم پا را فراتر بگذارید
دامنه یا دومین چیست و چگونه می‌توان تهیه کرد؟

دامنه یا دومین چیست و چگونه می‌توان تهیه کرد؟

آشنایی با دامنه سایت و راهنمای آسان خرید دامنه از سایت های معتبر
بهینه سازی اینستاگرام برای تبلیغات عروسی با انجام چند گام ساده!

بهینه سازی اینستاگرام برای تبلیغات عروسی با انجام چند گام ساده!

اگر به دنبال جذب مشتریان بیشتر از طریق شبکه محبوب اجتماعی اینستاگرام هستید، این مقاله با در چند گام ساده به شما کمک خواهد کرد.
تبلیغات گسترده عروسی در عروسکو

تبلیغات گسترده عروسی در عروسکو

کلیه مشاغل عروسی می‌توانند با خرید اشتراک های تبلیغاتی در عروسکو در سایر سایت های عروسی نیز رایگان اگهی دهند.
5 اشتباه در دنیای دیجیتال برندها

5 اشتباه در دنیای دیجیتال برندها

آگاهی از اشتباهات و خطاهایی که برندها پیش‌تر مرتکب آنها شده‌اند به ما کمک می‌کند تا بتوانیم شروعی خوب و بدون نقص در کار داشته باشیم
افزایش درآمد تا سه برابر بیشتر!

افزایش درآمد تا سه برابر بیشتر!

تفاوت سایت عروسکو با سایت درج آگهی در چیست و چگونه باعث موفقیت ما در افزایش درامدها می‌شود
کمپین های تبلیغاتی در عروسکو

کمپین های تبلیغاتی در عروسکو

منظور از کمپین های تبلیغاتی در سایت عروسکو چیست و چگونه ضمانتی برای موفقیت شماست.
twitertelegraminstagramyoulinkedinaparatfacebook